Tortes pēc pasūtījuma – prieks, kam nemaz nav nepieciešams kāds iemesls

Šobrīd Latvijā pārtikas piegādes tirgus pieprasījums paliek arvien lielāks. Kā arī neskatoties uz dažādiem ekonomikas lejupslīdes momentiem, banketu un citu gatavo ēdienu piegādes tirgus katru gadu aug vidēji par 15-20%. Un saskaņā ar pētnieku redzējumam šī tendence turpināsies arī tālāk, tā kā visiem parasti būs būtisks jautājums, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri. Turklāt nemaz nav aktuāli vai runa ir par restorānu vai arī vienīgi neliela konditoreja. Un konditorejas Rīgā, kā arī citās pilsētās sāk nodrošināt tortes pēc pasūtījuma, turklāt papildinot to piedāvājumu klāstu, kurā ir likti klāt arī banketi. Turklāt pat maza konditoreja jau piedāvā ne vien sagatavot uzkodas banketam, bet arī tiek piedāvāta pilnīga banketu ēdienkarte, kā arī nodrošināta galdu klāšana izbraukumā.

Pasūti te – http://www.francumaize.lv/produkcija/bulcinas-un-smalkmaizites/

Tortes pēc pasūtījuma – pamata nosacījumi laba produkta izvēlei

Nemaz nav būtiski, kādi svētki būs, taču šodien tikai daži klienti izvēlās veikala tortes un aizvien milzīgāku popularitāti saņem ne vien tortes pēc pasūtījuma Rīgā, bet arī citur Latvijā. Bez šaubām tādi konditorejas izstrādājumi, kā piemēram torte vienmēr būs svinību galda galvenā dekorācija. Un visbiežāk tā tiek sūtīta atsevišķi pārbaudītā konditorejā. Konditorejas Rīgā piedāvā ļoti daudz dažādu pildījumu, kā arī pašu noformējumu. Lai var izlemt, kādu tad pasūtīt torti, vajadzīgs saprast, kādas tortes varianti var būt īstenoti. Banketi visbiežāk dot priekšroku šādam tortēm – no biskvīta, marcipāna, no suflē vai jogurta. Suflē un jogurta tortes pēc pasūtījuma parasti labas, kad viesi domā par savu figūru. Savukart marcipāna tortes ir visdārgākās. Taču biežāk tortes uz pasūtījumu jau ir tieši biskvīta. Šie konditorejas izstrādājumi no biskvīta palīdz sasniegt jebkuras fantāzijas, un tortes kļūst par īstu mākslas darbu, ar ko lepojas konditorejas rīgā vai jebkur citur pasaulē.

Izbraukuma banketi ir izdevība organizēt pasākumu jebkur

Banketi tad ir viens no pieprasītākajiem svētku galda organizēšanas formātiem. Tie jau ir piemēroti kāzām vai jubilejām, izlaidumiem un citiem pasākumiem. Domājot par pasākumu, jau ir būtiska labi sagatvota pati banketu ēdienkarte, ņemot vērā uzlūgto cilvēku skaitu. Aizraujoši, ka banketu ēdienkarte parasti ir aprēķināta gramos saistībā ar pasākuma ilgumu. Lietišķie banketi standartā aizņem pāris stundas, un šeit uzkodas banketam tiek rēķinātas līdz 400 gramiem uz cilvēku. Klajot galdu jubilejai vai izlaidumam, kur pasākums turpinās no 4-6 stundām, būs aprēķināts 600-1200g produktu liela ēdienkarte uz vienu viesi. Savukārt kāzu svinībās skaitot klāt arī tortes uz pasūtījumu, tiek rēķināts līdz pat 1500 gramiem produktu liela banketu ēdienkarte uz vienu cilvēku. Jebkura gadījumā galdu klāšana izbraukumā ir izdevusies tad, kad to rīko pārbaudīta vieta. Savukārt galdu klāšana cenas ziņā ir atkarīga no tā, cik daudz produktu tiks izmantots.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *