Jumta kopnes vienstāva mājai

Jumta konstrukcija vai arī pats jumta segums jau var būt tik daudzveidīgs, kad nereti ieved maldināšanā celtrniekus bez pieredzes ar savu daudzveidību. Izskatot, kādi tieši eksistē jumta konstrukcijas veidi, pašmāju būvniekam uzreiz tad ir neiespējami saprast, kas tad tieši būs nepieciešams nākotnes jumtam kā arī, ko tieši ir labāk izvēlēties konkrēti Jūsu gadījumā. Turklāt pircēji grib, tomēr, lai jumts būtu ne vien glīts, bet, protams, arī stiprs, izturīgs un atbilstošs visām normām. Dizaina daudzveidība sniedz iespēju projektētajam likt lietā iztēli un īstenot jebkāda veida neparedzamākos variantus.

Daudzveidība un būvniecības varianti jumtam

Dzīvojamās mājas kā arī cita veida ēkas mēdz pastāvēt ar ļoti dažādiem jumtiem, sākot ar to parastāko konstrukciju ar plakanu virsmu, bet pabeidzot ar pārdomātām jumtu formām. Jumta konstrukcija, kas tiek dēvēta kā plakanais veids, parasti ir izdevīgākais variants, jo šeit jumta uzstādīšana ir un būs vienkārša, bet jumta virsma var būt izmantots piemēram, kā atpūtas terase, kas nenoliedzami būs pluss. Kaut gan šī varianta kopšana tomēr ir apgrūtinoša, jo ne sniegs, ne lietus neizzūd tik viegli, kā slīpajiem jumtiem. Jumta konstrukcija var būt vienslīpes vai ar divām slīpnēm, un arī vairāku citu stilu kā arī to apvienojumu. Tomēr jaielāgo galvenā lieta, ka, cik daudz tieši uz viena paša majas jumta vairāku veidu, bez šaubām izmaksu ziņā dārgāka būs jumta uzstādīšana un siltināšana.

Jumta konstrukcija – kāds tad segums tad ir labākais?

Plānojot kāda būs jumta konstrukcija, atklājas ļoti dažāds jumta seguma klāsts un arī dažādība. Sijas, jumta spāres vai varbūt koka kopnes, kāda tad būs pareizā izraudzīšanās? Sijas lieto, lai balstītu spāres, bet šāda varianta uzlikšana aizņem tiesam daudz laika. Bet koka kopnes ir laicīgi sagatavota jumta konstrukcija. Kopnes atbalsts ir ārējās sienas vai arī iekšpuses sienas, kas ir nesošās. Atšķirībā no jumta spāres, koka kopnes tiks ievestas uz pašu objektu gatavas, līdz ar to tiks ekonomēts laiks, ko tad paņem pati jumta uzstādīšana. Un pēc tam iespējams vērsties klāt pie tādas darbības, piemēram, kā jumta siltināšana un tad beigt to nozīmīgo celtniecības posmu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *