Ģeodēzija, tās nozīme mūsdienās

Kas tieši būs ģeodēzija un tās nozares? Tieši ar šo terminu mēs saskaramies vienīgi tad, kad mums ir vajadzīgs veikt jebkādus zemes mērīšanas darbus. Ģeodēzija ir tik būtiska zinātnes joma, kura izmantojot zemes mērīšanas metodes, pēta zemes reljefa formas kā arī identificē tās lielumu. Un tā zinātnes nozare iedalās daudzās citās nozarēs, kā piemēram, topogrāfija, ko vel sauc konkrēti – mērniecība. Šīs nozares ir ļoti svarīgas, lai izprastu zemes robežas un arī valsts lielumu. Droši vien visi atcerās no ģeogrāfijas stuntām tādu lietu, kā topogrāfiskais plāns, tas viss palīdz izprast robežas un apjomus.

Topogrāfija vai tās funkcijas

Protams, kad ģeodēzija jau ir salīdzinoši plašs termins, un katrām vajadzībām tika izcelti īpasi virzieni, mēģinot īstenot iecerēto. Tiek izdalīta augstākā ģeodēzija, kur tad mērnieks veic mērījumus zemeslodes apmēros, savukārt, tālāk ir zemākā vai arī topogrāfija jeb mērniecība, lai noteiktu savstarpējo attālumu un lielumu netālu esošiem objektiem. Protams vēl ir kartogrāfija un ari inženierģeodēzija, kur kartogrāfija īsteno karšu veidošanu, savukārt otro sfēru pielieto inženierijā, būvniecības procesos un tamlīdzīgi. Latvijā ir zemes ierīcība un kadastrs, kurā, pēc tāda procesa kā kadastriālā uzmērīšana veikšanas, tiek apvienota informācija par zemes īpašumiem un apmēriem, un ir meliorācijas kadastrs, kur ir dati par ūdensnotekām, aizsargdambjiem, sūkņu stacijām, drenāžas sistēmām valsts līmenī.

Mērniecība pie mums valstī, labākās vietas noteikšana

Nav nozīmīgi kādi tad tieši pakalpojumi Jums ir vajadzīgi, vai tie būtu jauns zemes robežu plāns, jebkāda veida zemes ierīcības projekti, kadastrālā uzmērīšana vai pat tāda lieta kā topogrāfiskais plāns, Jums nepieciešams profesionāls Latvijas mērnieks, kas parzina savus darbus. Pats mērnieks ir tāds speciālists, kas zina ne vienīgi ģeogrāfiju un fiziku, bet arī modernas tehnoloģijas, kā arī spēj darboties ar tādām lietām piemēram, kā 3d skenēšana vai lāzerskenēšana. Kad būs sūtīta topogrāfija cena spēlē diezgan lielu lomu, jo tā nevar būt par mazu, taču, ņemot vērā tirgu, jāskatās vidējais rādītājs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *