Kam nepieciešams zemes robežu plāns?

Pamatā ģeodēzija jau ir zinātne par tādu lietu kā zemes mērīšana. Topogrāfija ģeodēzisko pētījumu laikā dabūtos rezultātus lieto, priekš tam, lai izveidotu precīzas kartes un plānus, kad tiek projektēti rūpnieciskie vai cita veida objekti. Topogrāfija vai mērniecība palīdz sataisīt navigācijas sistēmas vai pateicoties tam var precīzi izmērīt attālumu starp ēkām, apzīmēt, kar tad ir robežas starp reģioniem, pilsētām un valstīm. Speciālists, kurš tad veic šo darbu, ir mērnieks. Tā pienākumos ietilpst kā topogrāfgija, tā arī visa ģeodēzija kopumā, pie tam šodien Latvijas mērnieks ir ļoti pieprasīta profesija darba tirgū.

Mērniecība jeb topogrāfija un ģeodēzija, kas ir vēl?

Iespējams izdalīt tādas ģeodēzijas nozares kā , piemēram, topogrāfija, kura jau ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, kuru izmanto būvniecības procesos un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, lai atrisinātu dažādas inženierijas problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Izmantojot aerofotogrāfiju tiek veidotas kārtis, savukārt kadastrālā uzmērīšana ir inženiertehnisko darbību un dabas resursu uzskaite un novērtēšana. Šodien iekārtu pasaule ir milzīga un jebkurā sfērā mērnieks izmanto dažādas ierīces, piemēram kā lāzerskenēšana vai 3d skenēšana, priekš tam lai mērījumi būtu pēc iespējas precīzi. Pie mums Latvijā ir kā zemes kadastrs, kurā ir apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, un meliorācijas kadastrs, kur ir valsts objekti, kā piemēram, ūdensnotekas un arī sūkņu stacijas.

Kur tad tiks nodrošināti dažādi zemes ierīcības projekti?

Šeit nav būtiski kādi konkrēti pakalpojumi būs vajadzīgi, vai arī tas būtu jauns robežu plāns, vai arī dažāda veida zemes ierīcība projekti, kadastrālā uzmērīšana vai arī tāda lieta kā topogrāfiskais plāns, Jums būs vajadzīgs kvalificēts Latvijas mērnieks, kurš parzina savus darbus. Pats mērnieks ir tāds zinātnieks, kas zina ne tikai ģeogrāfiju un fiziku, bet arī modernas tehnoloģijas un spēj strādāt ar tādām lietām piemēram, kā lāzerskenēšana un 3d skenēšana. Tad, kad tiek pasūtīta topogrāfija cena spēlē diezgan lielu lomu, jo tā nevar būt par mazu, bet, balstoties uz tirgus situāciju, jāskatās vidējais rādītājs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *