Kas tad ir kolagēns, kā arī kādam mērķim to lieto?

Pats kolagēns ir un būs galvenais strukturālo olbaltumvielu tips cilvēka organismā, kam tieši ir un būs būtiska loma izturīgu locītavu, nagu kā arī pārējo organisma audu formēšanā. Bez tam dabiskais kolagēns ir bāze daudz sarežģītākām organisma struktūrām, kā piemēram, zobiem, kauliem, skrimšļiem un pat iekšējiem cilvēka orgāniem. Pats kolagēns saglabā mitruma līmeni ādā, kas sniedz iespēju tai noturēties tvirtai, kā arī minimāli pasargā dermas virsējo slāni no ultravioleto staru bojājumiem. Citiem vārdiem sakot, kolagēns jau ir būtiska Jūsu dermas sastāvdaļa, tieši bez kā tā nevar noturēt savu jaunību un veselību. Kāpēc cilvēkiem patīk uztura bagātinātāji, kā arī izmantošanā nonāk kolagēna pulveris, tabletes vai dzeramais kolagēns? Jo 30 gados olbaltumvielu sintēze uzsāk strauji samazināties, kas tieši noved pie pašas ādas novājēšanas, tvirtuma zuduma kā arī sausuma. Parādās pirmās grumbiņas, kauli un locītavas paliek vājākas, un ķermeņa sevis dziedināšanas spējas samazinās. Līdz ar to kolagēna lietošana paliek jau par ikdienas sastāvdaļu daudziem no mums.

Uzzini vairāk – https://kolagens.lv/pages/kolagens-adai

Kāda tipa kolagēns vajadzīgs kauliem?

Visizplatītākie kolagēna veidi cilvēka ķermenī, pēc zinātnieku domām, ir pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. 1. tips ir atrodams 90% audos. Tas sastopams dermā un ir nosaukts par galveno kaulu sastāvdaļu. I tipa kolagēns palīdz veidot cīpslas, muskuļu un skeleta sistēmas saites un organisma iekšējos orgānus. II tips ir šķiedraudu kolagēns. Atrasts skrimšļa audos, locītavās, acu apvalkā. 3. tips atrodas zarnu, muskuļu un asinsvados. Ceturta tipa kolagēns veido šūnu membrānas, kas balsta audu šūnas, 5. tips ir uz matu šūnu un placentas virsmas, taču X tips veicina kaulu atjaunošanos, augšanu, locītavu skrimšļa attīstību un pārveidošanu. Dažādi uztura bagātinātāji parasti iekļauj dzīvnieku vides un arī jūras produktu kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Viennozīmīgi šis ir bagāts ar glicīnu un prolīnu, un dotais kolagēns kauliem būs labākais risinājums. Zivju kolagēns (1., 2., 3. tips) viegli uzsūcas kā arī nodrošina pareizu gremošanu. Viennozīmīgi šis jau ir efektīvākais olbaltums un nodrošina palīdzību iekšējiem orgāniem, asins vadiem, locītavām, skrimšļiem, kauliem un vēl dermai. Tādējādi, kad tiek izvēlēts kolagēns nagiem, matiem vai kolagēns muskuļiem, šajā gadījumā tas ir no jūras produktiem.

Pats kolagēns, kur to pirkt?

Tad, kad ir nepieciešams kolagēns, pirkt to iespējams ne vien aptiekā, bet arī, piemēram, tiešsaistē. Tomēr centieties noskaidrot daudz vairāk konkrēti par pārdevēju un tā zināmu reputāciju, jo tie uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšā organismā. Noskaidrojiet priekš sevis, kāds tieši būtu nepieciešams variants – kolagēns nagiem, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Bez šaubām, pirms sūtīt jau ir vajadzīgs uzzināt, kāda tad ir kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kurš jau ir gatavā formā. Viennozīmīgi šis ir ļoti viegli sagremojams, pie tam ir piemērots arī tiem, kas cieš no gastrīta un enterīta. To ir ērti uzņemt, un vēl tas nebūs pašam jātaisa – 1 pudele jau satur dienas devu 5 g. Daudz ir pielietots kolagēna pulveris, kas tomēr ir viegli sagremojams. Taču, ja pulveri pērkat ne paciņas veidā, šajā gadījumā dzēriens ir jāsagatavo saviem spēkiem, kas tad ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kapsulas un tabletes jau ir ērtākais lietošanas variants, kuru var ņemt uz darbu vai ceļojumā. Nenoliedzami, ja tiek meklēts kolagēns, atsauksmes ir tā lieta, ko tad ir jāapskata vispirms, tādā veidā Jūs atradīsiet piemērotāko opciju priekš sevis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *