Šodien pastāv tik ļoti dažādas kontaktlēcas internetā vai veikalos – kā tad veikt nekļūdīgu atlasi?

Kad bija radītas kontaktlēcas, tad pilnīgi izmainījās indivīdu izpratne par to, kā var koriģēt redzi. Tālredzīgie un tuvredzīgie pacienti jau var bez bailēm braukt ar mašīnu, sportot, peldēt un redzēt dažāda veida uzrakstus bez brillēm. Bet kā lēcas acīm radās?
Tas laikam liekas neticami, taču mēģinājumi izveidot lēcas acīm bija tiešām jau sākti sešpadsmitā gadsimta beigās un tas bija Leonardo da Vinči mēģinājums. No viņa palikušajos pierakstos ir 1508.g. uzmetumi, kur aprakstīta ierīce, kas paredzēta redzes labošanai. Pierakstos aprakstīts, ka sava veida lēca jāuzstāda tieši uz acs un tā palīdz redzēt. Mūsu laikmetā zinātnieki ir pārliecināti, kad konkrēti šis Leonardo izgudrojums pārtapa jau par mūsdienu kontaktlēcas paraugu.
Taču da Vinči izgudrojums tajā laikā nemaz nedabūja piekrišanu un uz apmēram 400 gadiem bija aizmirst. Vienīgi 1887.g. vācu stikla pūtējs F. Mullers pielietoja da Vinči ideju. Viņa lēcas acīm bija protēzes, kas atdarina acs formu. Tā lēcas daļa, kura atrodas uz acs baltuma, bija no balta stikla, bet sastāvdaļa, kas atradās virs pašas zīlītes , bija caurspīdīga.
Taču pa īstam milzīgs sasniegums bija tad, kad tieši Kevins Tauhey 1947.g. izgatavoja pirmās kontaktlēcas ar tiešām mazu diametru, kas aptvēra tikai radzeni, šīs kontaktlēcas bija izgatavotas no pvc, un nemaz neildzinājās stikla lēcām. Pēc tam lēcas palika tādas, kādas tās mēs zinām šobrīd.

Un patlaban pat var nopirkt kontaktlēcas internetā, bez šaubām, ja ir zināms, kādas tad lēcas vajadzīgas. Taču eksistē pat tāda tipa kontaktlēcas interneta veikals, kur pieejami acu ārsti, kas varētu pārbaudīt acis un izrakstīt receptes. Tehnoloģijas attīstās un viss paliek ērtāks. Un, kad pirms tam pašas pirmās kontaktlēcas bija diezgan padārgas, tad šodien kontaktlēcas cenas patīkami pārsteidz.

Uzzināt vairāk – https://www.manaslecas.lv/lv/kontaktlecas-biofinity/

Lēcas internetā vai arī veikalā, kā neapjukt dažādībā?

Visas kontaktlēcas internetā vai optikas salonā būs iedalītas dažādos veidos, tipos atkarībā no mērķa, materiāla, valkāšanas režīma kā arī nomaiņas termiņa. Viennozīmīgi tas ietekmē ne tikai Jūsu izvēli, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga no šiem kritērijiem.

Lēcas acīm pēc materiāla parasti tiek dalītas cietās vai mīkstās lēcās. Cietās var būt gaisa caurlaidīgas un nē. Bet mīkstās lēcas jau ir visbiežāk atrodamas mūslaiku lēcu piekritēju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas.

Pēc valkāšanas veida, lēcas acīm var iedalīt dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīgas, kuras ņem ārā pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kur nēsāt lēcas līdz pat 30 dienām.

Kontaktlēcas varētu iedalīt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās lēcas, kuras nēsā no sešiem mēnešiem un līdz pat vienam gadam.

Plānveida kontaktlēcas – vienas dienas, 2 nedēļu, mēneša lēcas. Protams, viendienas lēcas cena būs dārgākā ilgtermiņā nekā, piemēram, 1 mēneša. Taču viendienas kontaktlēcas būs domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals var nodrošināt gan bezkrāsainas, gan tonētas, gan ir tādas, kur krāsu palete ir milzīga un būtiski var izmainīt klienta acu krāsu. Kontaktlēcas, kas paredzētas vien, lai izmainītu acu krāsu, iespējams izlaist ar nulles dioptriju.

Kā redzams lēcas internetā vai pat optikas veikalos ir diezgan dažnedažādas, būs sākumā vien jāsameklē personīgs variants!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *