Speciālistu rekomendācijas, meklējot auto riepas

Ikviens zina, kad parasti riepu maiņa tiek veikta 2 reizes gada laikā – pavasarī un rudenī. Visbiežāk ar šādām pārdomām viss arī beidzas, turklāt reti kurš auto īpašnieks zinās nianses, ar ko riepas atšķiras, kā arī kam tieši pievērst pastiprinātu uzmanību, izvēloties, piem., ziemas riepas. Ļoti daudziem vislabāk patīk tā sauktās vissezonas riepas jeb riepas visam gadam, jo pastāv maldīgs priekšstats, ka, uzliekot tādas riepas, pilnīgi visas problēmas iespējams risināt vienā rāvienā. Tomēr jebkuram autovadītājam ir svarīgi saprast, ka riepu maiņa savam auto ir jāuztver nopietni. Tieši no riepu veida būs atkarīgs ne vien trokšņa līmenis salonā, taču arī tas, ka auto saķeras ar ceļu un pati brauksanas ērtība!

Kāda tipa eksistē automašīnu riepas un citas īpatnības?

Pats galvenais pirms nopirkt auto riepas, ir izpētīt auto lietošanas instrukciju. Tieši šeit ražotājs norāda neskaitāmas būtiskas riepu īpašības, kas būtiski atvieglos riepu meklēšanu. Kad lietošanas dokumenti nebūs pieejami, iespējams izpētīt tos variantus, kas jau ir pārdošanā. Visbiežāk vispirms tiek meklētas lētas riepas, tajā pat brīdī ir rekomendējams izpētīt vidējās klases variantus. Šajā gadījumā runa iet par Jūsu aizsardzību, labāk iegādāties drošas riepas. Izgatavotāji var piedāvāt ziemas, vasaras riepas un arī vissezonas variantus. Pareizu riepu atrašana piemērotu gadalaikam ļauj tikt galā ar dažādiem laikapstākļiem – sniegu, lietu, salu vai tvaikojošu asfaltu. Pašas firemax ziemas riepas ir ļoti mīkstas un elastīgas, tāpēc aukstā gaisa temperatūrā viņas nekļūst cietas un arī ļoti trauslas. Riepu protektors satur daudz lielu šķērsveida rievu, kuras noņem sniegu kā arī dubļus. Vasaras sezonas auto riepām jau ir raksturīgs diezgan blīvs savienojums un arī gumijas izturība, arī saskaroties ar karstu asfalta ceļu. Vissezonas auto riepas diezgan augstās temperatūrās diezgan ātri nolietojas, bet tajā pat brīdī, kad tomēr ir ļoti zema temperatūra, šīs riepas paliek samērā cietas un trauslas. Labākā temperatūra vissezonas auto riepu ekspluatācijai būtu no 0 līdz +15 grādiem. Protektora zīmējums tieši atstāj iespaidu uz automašīnas manevrētspēju un vadāmību uz konkrēta ceļa, noteiktā klimatā vai laikapstākļos. Gareniskie bloki rakstā mazina pretestību, mazina trokšņa līmeni un vēl padara vadīšanu stabilu. Riepas, kurām ir raksti tieši ar diezgan dziļām un platām šķērsveida rievām, jebkurš ūdens un dubļi labāk atgrūžas tieši no auto riepām. Gadījumā ja parādās neskaidrības riepu atrašanā, labāk būtu doties tieši pie speciālistiem.

Kam pievērst uzmanību, meklējot auto riepu uzņēmumu?

Brīdī, kad tiek meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir dažas lietas, kam nepieciešams vērst savu īpašu vērību. Nav svarīgi, vai būs Jums nepieciešamas pavisam jaunas riepas vai arī lietotas, pats pirmais, jau ir jāņem vērā citu klientu rekomendācijas. Mūsdienīga riepu noliktava ir ar interneta lapu, kā arī noteikti varēsiet atrast atsauksmes vai sūdzības tieš‬i par speciālistu darbu. Vēl viena būtiska lieta ir pakalpojumu klāstu piedāvājums – nozīmīgi būtu, protams, lai tā nav tikai riepu garāža, taču jau tiek piedāvāta pat riepu montāža. Tas tad ir parocīgi un vēl laika ziņā ekonomiskāk. Kad tiek nodrošinātas jaunas riepas, vislabāk ir, ja atrodami pat lietie diski. Ja šāda riepu garāža ir arī serviss tajā pat laikā, būtu jābūt tādam pakalpojumam, kā uzlikto riepu balansēšana. Autoservisam ir jābūt sakoptam un arī personālam atsaucīgam. Gadījumā ja klientam interesē riepu ražotāji, atsaucīgā autoservisā vienmēr sniegs pilnu nepieciešamo informāciju par šiem. Nav svarīgi nepieciešamas jaunas riepas, vai jau izmantotas, profesionāli darbinieki uzreiz varēs dot ieteikumus, lai braukšana pa ceļu ir bez starpgadījumiem un vēl ērta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.