SAULES KOLEKTORU UZSTĀDĪŠANA UZ JUMTIEM

Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot dabai draudzīgāk, ekonomiskāk un izdevīgāk, tādā veidā atrodot veidus, kā to īstenot. Viena no opcijām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājokļa jumta vai zemes pagalmā. Saules bateriju uzkrāto enerģiju var lietot saimniecībā. Saražotās elektrības daudzums ir atkarīgs no uzstādīto paneļu skaita un izmēriem, kam būtu jābūt vienādam ar vidējo gada elektroenerģijas patēriņu. Sadales Tīkla pieslēgums ir vajadzīgs jebkuram īpašumam, kurā ir plānots lietot saules enerģiju. Vislabākais ir tas, ka saules enerģijas uzkrāšanai nav nepieciešams konstanti saulains laiks, jo saules paneļi savu darbu veic arī mākoņainās un pat lietainās dienās. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru.

CIK MAKSĀS SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA?

Paneļu uzstādīšanai daudzi izmanto banku piedāvātos kreditēšanas pakalpojumus, taču, tik pat daudzi izvēlas paneļu uzstādīšanu apmaksāt paši. Pirms lēmuma pieņemšanas, ir iespējams veikt aprēķinus par aptuvenajām izmaksām. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Uzreiz no sava tīkla elektroenerģiju ir izdevīgi izmantot vasarās un pa dienu, savukārt pārējā elektroenerģija tiek izmantota no kopējā tīkla. Šāda veida investīcijas sāk atmaksāties 10 gadu laikā, bet paneļu cena ir vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

VAI SAULES PANEĻU UZSTĀDĪŠANA JĀSASKAŅO BŪVVALDĒ?

Nevajag aizmirst par patēriņa analīzi, lai saprastu kā saules paneļu uzstādīšana sniegs vislabākos rezultātus. Būvprojekta izstrāde un priekšdarbi lielā mērā aizņem lielāko daļu laika pirms darbu veikšanas, savukārt, pašu paneļu uzstādīšana aizņem, augstākais, divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.